Látványos megnyitóval indul a hőlégballon bajnokság Kaposváron
A Kaposvári Hőlégballon Bajnokság hivatalos megnyitója kedden 20 órakor lesz a Kossuth téren, ahol a hangulatról egy tehetséges, mindössze 17 éves helyi fiatal, Szvath Milán gondoskodik majd.
A Táncsics Mihály Gimnázium diákja először lép fel nagyobb közönség előtt, DJ-ként debütálva a város szívében.
A program már 19:30-kor kezdetét veszi, amikor a versenycsapatok a MATE kaposvári kampuszától indulnak el látványos felvonulásra. A menet a Mező utcán, majd a Fő utcán keresztül halad végig, célba véve a Kossuth teret, ahová 20.00 óra körül érkeznek meg. Bár a kosarak nem a levegőben, hanem platós járműveken közlekednek majd, a fáklyák látványos lángjai gondoskodnak a hangulatról.
A ballonverseny szerdától szombatig zajlik majd. A repülések naponta hajnalban, napfelkeltekor, körülbelül 6 óra körül kezdődnek, valamint szerdán, csütörtökön és pénteken este is terveznek felszállásokat, várhatóan 17 és 19 óra között.
Az eseményeket az időjárási körülmények befolyásolják. A szervezők mindig az aktuális viszonyok alapján döntenek a repülések megtartásáról – elsődleges szempont minden esetben a résztvevők biztonsága. Éppen ezért célszerű elindulás előtt a verseny hivatalos Facebook-oldalán tájékozódni arról, hogy az adott időpontban lesz-e felszállás, vagy esetleg elhalasztják.
A ballonok indulási helyszínét általában körülbelül egy órával a tervezett repülés előtt szintén a Facebookon közlik. A közönség a kijelölt területeken biztonságos távolságból figyelheti meg az előkészületeket és a felszállást.
LEGKÖZELEBBI PROGRAMOK
-
2026/08/08 - 08:00
-
2026/08/08 - 08:00
-
2026/08/08 - 09:00
-
2026/08/08 - 10:00
-
2026/08/08 - 11:00
MAGAZIN
![]() Ingyenes programok Somogyban a hétvégén – Falunapok, koncertek és fesztiválok várják a közönséget |
![]() Szigetvári tűzvész megfékezéséhez kérték a somogyi tűzoltók segítségétÖt hektáron pusztított a tűz csütörtök délután Szigetvárnál, a Márta dűlőben.
|
![]() Kiégett egy autó MarcalinálKigyulladt és teljes terjedelmében égett egy személyautó csütörtök este Marcali külterületén. A tűz átterjedt az aljnövényzetre is.
|
![]() Két neves rendezővel készül az új évadra a kaposvári Csiky Gergely SzínházGőzerővel zajlik a Csiky Gergely Színház 2026/2027-es évadának előkészítése. |
![]() Fagyival lepték meg a kukásokat Somogyban a hőségbenSzívmelengető gesztussal mondtak köszönetet a hulladékszállítóknak több somogyi településen. |
![]() Fonyódi siker: a Lokal at the Lake fogása lett 2026 Év StrandételeSomogyi siker született a Balatonnál: a fonyódligeti Lokal at the Lake nyerte el a 2026-os Év Strandétele címet. |

















