Jelentős kiterjedésű tűz pusztított 2026. április 19-én Szenyéren, a Petőfi utca melletti területen, ahol mintegy öt hektáron égett le a nádas és a száraz aljnövényzet.
Ismét kitárja kapuit az érdeklődők számára a Kadarkúti Repülőtér, ahol az idei évben is különleges programokkal és sétarepüléssel várják a látogatókat 2025. május 1-én és 2-án 9.00 órától 19.00 óráig.
A két napos program keretében lehetőség lesz folyamatosa sétarepülésre helikopterrel, kisebb és nagyobb merevszárnyú repülőkkel és műrepülővel.
Besenyei Péter, Vári Gyula különleges bemutatóinak lehetnek részesei a látogatók. Rohács Tamás L-29 Delfin sugárhajtású katonai kiképző repülőgépen érkezik. Ejtőernyős ugrás, valamint helikopteres és repülős bemutatók, MVM statikus helikopter bemutató, illetve kötelékrepülések szintén a programsorozat részei lesznek.
American Car Club Hungary Oldtimer autóinak megtekintésére is lehetőség lesz, illetve a Dél-Dunántúli Motoros Egyesület motorjait is megcsodálhatják a látogatók.
Katonai és rendőrségi foglalkozásokat tartanak az érdeklődő fiatalabb korosztály számára.
A gyerekeknek meglepetésprogramokkal készülnek; lesz ugrálóvár, arcfestés, mesekörhinta, MVM Gyereksziget. Mindkét napon biztosított lesz az étel-ital vásárlásának lehetősége.
Az MVM Csoport kiemelt támogatóként hozzájárult a rendezvény szervezéséhez.
Helyszín: Repülőtér - Kadarkút
A belépés ingyenes!


![]() Nagy területen égett a nádas Szenyéren, a tüzet már eloltottákJelentős kiterjedésű tűz pusztított 2026. április 19-én Szenyéren, a Petőfi utca melletti területen, ahol mintegy öt hektáron égett le a nádas és a száraz aljnövényzet.
|
![]() Oldalával az árokba borult egy autó a 681-es főúton NagyatádnálA tűzoltók áramtalanították a járművet.
|
![]() Összehangolt ellenőrzés az M7-es autópálya somogyi szakaszánAz előzési tilalom érvényre juttatása és a követési távolság betartatása volt a fő cél.
|
![]() Lángra lobbant a melléképület Fonyódon
Kedden délben Fonyódra riasztották a tűzoltókat. A Turul utcában égett egy épület.
|
![]() Égett a száraz növényzet MagyaregresnélLángra kapott a száraz aljnövényzet és a nádas szerda délután Zics és Somogyegres között.
|
![]() Földrengés volt SomogybanCsütörtökre virradó éjszaka kisebb földmozgást észleltek a Magyarország–Horvátország határ térségében, a Somogy vármegyei Bolhó közelében.
|