81 éves ámokfutó néni okozott riadalmat Somogy útjain

Életveszélyesen vezetett egy autós Somogyban, csak a többi közlekedő lélekjelenlétén múlt, hogy nem történt tragédia.

A rendőrség ügyeletére április 14-én 10 óra körül több bejelentés is érkezett, hogy Jutánál a Balaton felé haladva egy idős asszony hol áttér a szembejövő sávba, hol meg majdnem árokba hajtva közlekedik. A járőrök Somogyjádon megkísérelték megállítani az autóst, de a sofőr kikerülte őket és továbbhaladt Lengyeltóti irányába. A rendőrök követni kezdték az előttük is kacsázva közlekedő járművezetőt, akit végül pár száz méterrel később sikerült biztonságosan megállítaniuk.  

A 81 éves gépkocsivezetővel szemben alkalmazott alkoholszonda ugyan nem jelzett ittasságot, de mivel szemmel láthatóan nem volt a biztonságos vezetésre képes állapotban, nem engedték tovább, azonban segítségül gondoskodtak számára egy sofőrről.

A kaposvári asszony ellen a balesetveszélyes közlekedés miatt eljárást indítottak, továbbá elrendelték a soron kívüli orvosi vizsgálatát.

Fotónk illusztráció

Időpont: 
kedd, 2025, április 15 - 20:11

MAGAZIN

A buszsofőrön, és a buszon vezette le dühét három férfi Böhönyén

Egy taranyi, egy nemesdédi, és egy ötvöskónyi férfi próbált meg május elsején este busszal hazajutni a böhönyei állomásról,

Horvátországban kapták el a kadarkúti posta kirablóit a rendőrségi gyakorlaton

A határon átlépő bűnözés elleni eredményes fellépés érdekében közös gyakorlatot tartott a Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság és a horvátországi Verőce-Drávamenti Megyei Rendőr Igazgatóság.

Május 8-án lesz a magyar fagyi napja - Somogyban is féláron nyalhatunk

A magyar fagylalt napját minden évben május 8-án ünneplik országszerte, amikor számos cukrászda és fagyizó féláron kínálja kedvenc fagylaltjait.

Borulnak a biciklisek és a rolleresek Somogyban - 25 baleset történt eddig

Somogy vármegye útjain idén huszonöt olyan személyi sérüléssel járó közúti közlekedési baleset történt, ahol kétkerekű járművezetők voltak érintettek.

Fenyves és tölgyerdő aljnövényzete pusztult el Kadarkúton

Négy hektáros területen több mint négy órát dolgoztak a tűzoltók kedden, Kadarkút külterületén.

Teljesen kiégett egy kisteherautó a 6701-es úton Osztopánnál

Teljesen kiégett egy szerszámokat szállító kisteherautó kedd délután, Osztopán közelében, a 19-es kilométerszelvénynél.

Állásajánlatok Kaposváron