Jelentős kiterjedésű tűz pusztított 2026. április 19-én Szenyéren, a Petőfi utca melletti területen, ahol mintegy öt hektáron égett le a nádas és a száraz aljnövényzet.

A Balatonlellei Húsvéti Park 2025-ben is színes programokkal és látványos dekorációkkal várja a látogatókat.
A park április 12-én, szombaton 10 órakor nyitotta meg kapuit a Balatonlellei Városi Művelődési Ház és Könyvtár melletti parkban, és egészen április 21-ig látogatható.
A park különleges díszítést kapott: óriási színes tojások, egyedi figurák, lampionok és egy lenyűgöző tojásfa, amelyet 1 000 tojás ékesít. A tojásfa díszítésében a helyi közösség is részt vett, így mindenki hozzájárulhatott az ünnepi hangulathoz
A Balatonlelle Város Önkormányzata, a Balatonlellei Városüzemeltetési Szervezet és a Balatonlellei Városi Művelődési Ház összefogásával megrendezett Húsvéti Park Megnyitó a Művelődési Ház parkjában, a szabadtéri színpadnál zajlott.
A nap programjai már a reggeli órákban elkezdődtek. A hivatalos megnyitót követően elrajtolt a "Fel a nyúlcipőket!" családi futóverseny, amely vidám hangulatot varázsolt a parkba. Az óvodások húsvéti köszöntője is nagy sikert aratott, ahol a „Breki” csoport lépett színpadra.
Ezt követte a gyerekeket szórakoztató interaktív, zenés mesejáték, a „Húsvéti Kalamajka”, melyet az Aprók Produkció adott elő.
A délutáni órákban a népzenei színpad vette át a főszerepet. Fellépett a Sólya zenekar egy népzenei koncerttel, valamint Guelmino Lucia és a Lelle Néptánc Egyesület is színpadra lépett. A programot egy élőzenés táncház zárta, amelybe a közönség is örömmel bekapcsolódott.
A kísérőprogramok között szerepelt hagyományos tojásfestés a Magonc Műhellyel, kézműves foglalkozások a Karádi Mézeskalács Szakörrel és a Karádi Hímzőkör bemutatója is. A gyerekeket a Moccantó játszóház fajátékai várták, emellett állatsimogató és kézműves vásár is színesítette a rendezvényt.
A program mindenki számára ingyenesen látogatható volt, igazi közösségi élménnyé téve az ünnep előtti hétvégét.
![]() Nagy területen égett a nádas Szenyéren, a tüzet már eloltottákJelentős kiterjedésű tűz pusztított 2026. április 19-én Szenyéren, a Petőfi utca melletti területen, ahol mintegy öt hektáron égett le a nádas és a száraz aljnövényzet.
|
![]() Oldalával az árokba borult egy autó a 681-es főúton NagyatádnálA tűzoltók áramtalanították a járművet.
|
![]() Összehangolt ellenőrzés az M7-es autópálya somogyi szakaszánAz előzési tilalom érvényre juttatása és a követési távolság betartatása volt a fő cél.
|
![]() Lángra lobbant a melléképület Fonyódon
Kedden délben Fonyódra riasztották a tűzoltókat. A Turul utcában égett egy épület.
|
![]() Égett a száraz növényzet MagyaregresnélLángra kapott a száraz aljnövényzet és a nádas szerda délután Zics és Somogyegres között.
|
![]() Földrengés volt SomogybanCsütörtökre virradó éjszaka kisebb földmozgást észleltek a Magyarország–Horvátország határ térségében, a Somogy vármegyei Bolhó közelében.
|