Csütörtökre virradó éjszaka kisebb földmozgást észleltek a Magyarország–Horvátország határ térségében, a Somogy vármegyei Bolhó közelében.

A költészet napja alkalmából idén is megnyitotta kapuit a Versutca a Takáts Gyula Vármegyei Hatókörű Városi Könyvtárnál Kaposváron.
A különleges irodalmi utca célja, hogy a költészetet közelebb hozza az emberekhez – az olvasás élményét pedig kivigye a könyvtár falain túlra, a közterekre.
A költészet napját Magyarországon április 11-én, József Attila születésnapján ünnepeljük 1964 óta. Ezen a napon országszerte irodalmi programokat, felolvasásokat, kiállításokat és egyéb kulturális rendezvényeket tartanak a verskedvelők és az irodalom iránt érdeklődők örömére. A nap célja, hogy felhívja a figyelmet a magyar költészet értékeire, és lehetőséget adjon arra, hogy a versek a mindennapi élet részévé váljanak.
A kaposvári Versutcában idén Szabó Lőrinc művei kapták a főszerepet. Az érdeklődők a könyvtár mellettsétálva találkozhatnak a költő verseivel. Szabó Lőrinc sokszínű lírája – a gyermekversektől a filozofikus költeményekig – méltó választás a költészet napjának megünneplésére.
![]() Földrengés volt SomogybanCsütörtökre virradó éjszaka kisebb földmozgást észleltek a Magyarország–Horvátország határ térségében, a Somogy vármegyei Bolhó közelében.
|
![]() Egy kiskopádi házaspár különleges, kézműves ékszerekkel hódítA Door to a New Life – Paracord Man egy viszonylag új kézműves kezdeményezés, amely Angyal Dávid ötleteként indult, majd felesége, Angyal Judit is csatlakozott hozzá.
|
![]() Speedmarathon: Somogyban is fokozott ellenőrzések lesznek szerdánA ROADPOL által koordinált, egész Európát érintő sebességellenőrzési kampányhoz kapcsolódva a Magyar Rendőrség is megrendezi a Speedmarathon akciót 2026. április 15-én 6 órától április 16-án 6 óráig.
|
![]() A shownak folytatódnia kell - új helyzet, régi színpadokA választások lezajlottak, az eredmények megszülettek, a politikai térkép pedig átrajzolódott.
|
![]() Tűzhelyen felejtett étel gyulladt meg egy nagybajomi családi házbanTűzhelyen felejtett étel gyulladt meg hétfőn kora délután egy nagybajomi családi házban.
|
![]() Szaharai por és saras eső érkezik a hét közepénKedden és szerdán különleges időjárási jelenségre számíthatunk: a Kárpát-medencébe érkező szaharai eredetű por kisebb esőkkel és záporokkal keveredve akár saras esőt is okozhat.
|