
Tizenhét tűzesethez és kilenc műszaki mentéshez riasztották a somogyi tűzoltókat az elmúlt hétvégén.
Egy tucatnyi bejelentés érkezett szabadtéri tüzekről a vármegyei műveletirányítási központba.
Összeütközött két személyautó péntek délután Kaposváron, az Irányi Dániel utcában. A város hivatásos tűzoltói végezték a műszaki mentést. Az eset során senki sem sérült meg.
Mintegy öt négyzetméteren égett egy lakóház tetőszerkezete Bárdudvarnokon, a Kaposszentbenedek lakótelepen. A tűz a padláson keletkezett, amelyet a kaposvári hivatásos tűzoltók rövid idő alatt megfékeztek. Az egységek megbontották a födémet és kiderült, a kéménybe épített födémgerenda okozta a problémát. Az épület lakható maradt.
Két személyautó ütközött össze szombaton Kaposfüreden, az Állomás utcai felüljárón. A járművekben csak a sofőrök utaztak, egyiküket a mentők kórházba szállították. A kaposvári hivatásos tűzoltóknak az egyik gépkocsit kellett áramtalanítani.

Villanyoszlopnak, majd egy hídnak ütközött egy személyautó hétfőre virradó éjjel Osztopánban. Az autóban csak a sofőr utazott, ő a baleset során könnyebben megsérült, a mentők kórházba szállították. A kaposvári hivatásos tűzoltók áramtalanították a járművet.
Az elmúlt három nap során több szabadtéri tűz miatt is érkezett bejelentés. Enyingen a Belák Sándor utca végén gyulladt meg a száraz aljnövényzet. Somogyszentpálon négy hektáron égett a magas füves vegetáció. Balatonkeresztúr közelében kéthektáros területen dolgoztak a marcali hivatásos és a balatonkeresztúri önkéntes tűzoltók. Balatonújlak külterületén az M7-es autópálya mellett öt hektár vált a lángok martalékává, a tüzet a marcali hivatásos tűzoltók fékezték meg.

Balatonőszödnél, Kutason, Kaposváron a Nádasdi utcai házak mögött és a lengyeltóti temetőnél kisebb területen pusztított a tűz. A tűzoltók vízsugarakkal, kéziszerszámokkal, puttonyfecskendővel oltották a lángokat.
Fotó: Marcali HTP, Kaposvár HTP
![]() Ingyenes programok Somogyban a hétvégén – Falunapok, koncertek és fesztiválok várják a közönségetAugusztus 8–9-én sem maradunk programok nélkül Somogyban: több településen falunapot rendeznek, a Balaton-parton pedig ingyenes koncertek és fesztiválok várják a látogatókat. |
![]() Szigetvári tűzvész megfékezéséhez kérték a somogyi tűzoltók segítségétÖt hektáron pusztított a tűz csütörtök délután Szigetvárnál, a Márta dűlőben.
|
![]() Kiégett egy autó MarcalinálKigyulladt és teljes terjedelmében égett egy személyautó csütörtök este Marcali külterületén. A tűz átterjedt az aljnövényzetre is.
|
![]() Két neves rendezővel készül az új évadra a kaposvári Csiky Gergely SzínházGőzerővel zajlik a Csiky Gergely Színház 2026/2027-es évadának előkészítése. |
![]() Fagyival lepték meg a kukásokat Somogyban a hőségbenSzívmelengető gesztussal mondtak köszönetet a hulladékszállítóknak több somogyi településen. |
![]() Fonyódi siker: a Lokal at the Lake fogása lett 2026 Év StrandételeSomogyi siker született a Balatonnál: a fonyódligeti Lokal at the Lake nyerte el a 2026-os Év Strandétele címet. |