A hét egyik legaranyosabb „gyorshajtóját” a kaposvári rendőrök fogták meg a ROADPOL – SPEED ellenőrzési akció során.

Egy segesdi férfi haragudott a vasúttársaságra, ezért felgyújtotta a Dombóvárra tartó vonat üléseit. Tettéről videót is készített.
A karácsonyi ünnepek előtt néhány nappal tett feljelentést a MÁV Zrt. képviselője, mert a Nagykanizsáról Dombóvárra tartó vonat egyik kocsijának üléseit valaki felgyújtotta.
A Dombóvári Rendőrkapitányságon rongálás miatt kezdtek nyomozni, és számos bizonyítékot gyűjtöttek össze. Ennek eredményeként a látókörükbe került egy segesdi fiatal, aki összefüggésbe hozható a bűncselekmény elkövetésével. A napokban a dombóvári rendőrök ki is hallgatták a 20 éves férfit, aki először tagadta bűnösségét. Később azonban elismerte, hogy ő gyújtotta fel a Dombóvárra tartó vonat üléseit. A gyújtogató tettét azzal magyarázta, hogy haragudott a vasúttársaságra, mert késett a vonat. A fiatalembert – aki tettéről videófelvételt is készített – rongálás miatt hallgatták ki gyanúsítottként.
A dombóvári nyomozók vizsgálják, hogy a férfinak lehet-e köze más bűncselekményekhez.
![]() A Desedán kapták el a rendőrök a "gyorshajtó" labradortA hét egyik legaranyosabb „gyorshajtóját” a kaposvári rendőrök fogták meg a ROADPOL – SPEED ellenőrzési akció során.
|
![]() Változékony, de egyre enyhébb tavaszi idő Somogy vármegyébenAz előttünk álló napokban Somogy vármegye időjárását továbbra is frontok alakítják, de a korábban vártnál enyhébb légtömegek is megjelennek.
|
![]() Nagy területen égett a nádas Szenyéren, a tüzet már eloltottákJelentős kiterjedésű tűz pusztított 2026. április 19-én Szenyéren, a Petőfi utca melletti területen, ahol mintegy öt hektáron égett le a nádas és a száraz aljnövényzet.
|
![]() Oldalával az árokba borult egy autó a 681-es főúton NagyatádnálA tűzoltók áramtalanították a járművet.
|
![]() Összehangolt ellenőrzés az M7-es autópálya somogyi szakaszánAz előzési tilalom érvényre juttatása és a követési távolság betartatása volt a fő cél.
|
![]() Lángra lobbant a melléképület Fonyódon
Kedden délben Fonyódra riasztották a tűzoltókat. A Turul utcában égett egy épület.
|