Jelentős kiterjedésű tűz pusztított 2026. április 19-én Szenyéren, a Petőfi utca melletti területen, ahol mintegy öt hektáron égett le a nádas és a száraz aljnövényzet.

A magyar és a horvát rendőrök évek óta látnak el közös szolgálatot Somogyban.
A rendvédelmi szervek a magyar-horvát határrendészeti együttműködés keretében 2013 óta járőröznek közösen a vármegyében. Az idegenforgalmi szezonban is sok turista keresi fel a Drávát és a folyó menti fürdőhelyeket, ezért a horvát és a magyar rendőrök kiemelt figyelmet fordítanak a közös járőrözésre. Az ellenőrzések célja a külföldiek és a helyiek szubjektív közbiztonságérzetének növelése, valamint a bűncselekmények megakadályozása, felderítése, a közbiztonság, a közrend és az államhatár rendjének védelme.
A rendőrök feladatukat gyalogosan, szolgálati gépjárművel, illetőleg rendőrhajóval hajtják végre. A nemzetközi egység pár nappal ezelőtt egy vízitúra résztvevőit igazoltatta Barcson, amelynek során három körözött férfi akadt horogra.
![]() Nagy területen égett a nádas Szenyéren, a tüzet már eloltottákJelentős kiterjedésű tűz pusztított 2026. április 19-én Szenyéren, a Petőfi utca melletti területen, ahol mintegy öt hektáron égett le a nádas és a száraz aljnövényzet.
|
![]() Oldalával az árokba borult egy autó a 681-es főúton NagyatádnálA tűzoltók áramtalanították a járművet.
|
![]() Összehangolt ellenőrzés az M7-es autópálya somogyi szakaszánAz előzési tilalom érvényre juttatása és a követési távolság betartatása volt a fő cél.
|
![]() Lángra lobbant a melléképület Fonyódon
Kedden délben Fonyódra riasztották a tűzoltókat. A Turul utcában égett egy épület.
|
![]() Égett a száraz növényzet MagyaregresnélLángra kapott a száraz aljnövényzet és a nádas szerda délután Zics és Somogyegres között.
|
![]() Földrengés volt SomogybanCsütörtökre virradó éjszaka kisebb földmozgást észleltek a Magyarország–Horvátország határ térségében, a Somogy vármegyei Bolhó közelében.
|