Jelentős kiterjedésű tűz pusztított 2026. április 19-én Szenyéren, a Petőfi utca melletti területen, ahol mintegy öt hektáron égett le a nádas és a száraz aljnövényzet.

A somogyi vármegyeszékhelyen 1923. augusztus 15-én alapították meg a futball clubot, akkor még Rákóczi Sport Club néven.
A kerek jubileum alkalmából az önkormányzat tartott ünnepséget hétfőn a városháza dísztermében, ahol előadások és könyvbemutató is színesítették a programot. Az elmúlt 100 évre emlékezett Csányi Sándor MLSZ elnök, de az előadók között volt Liszkai Dezső, a Nemzeti Sportügynökség Labdarúgó Módszertani Központjának igazgatója, Róth Antal, az MLSZ szakmai igazgatóhelyettese, valamint Prukner László a Bene Ferenc Labdarúgó Akadémia elnöke is. Az eseményen bemutatták a Jubileumi Rákóczi-krónika III. könyvet is, melyet Jutasi Róbert írt. A rendezvényen dr. Neszményi Zsolt főispán, az MLSZ vármegyei igazgatósági tagja is részt vett.
![]() Nagy területen égett a nádas Szenyéren, a tüzet már eloltottákJelentős kiterjedésű tűz pusztított 2026. április 19-én Szenyéren, a Petőfi utca melletti területen, ahol mintegy öt hektáron égett le a nádas és a száraz aljnövényzet.
|
![]() Oldalával az árokba borult egy autó a 681-es főúton NagyatádnálA tűzoltók áramtalanították a járművet.
|
![]() Összehangolt ellenőrzés az M7-es autópálya somogyi szakaszánAz előzési tilalom érvényre juttatása és a követési távolság betartatása volt a fő cél.
|
![]() Lángra lobbant a melléképület Fonyódon
Kedden délben Fonyódra riasztották a tűzoltókat. A Turul utcában égett egy épület.
|
![]() Égett a száraz növényzet MagyaregresnélLángra kapott a száraz aljnövényzet és a nádas szerda délután Zics és Somogyegres között.
|
![]() Földrengés volt SomogybanCsütörtökre virradó éjszaka kisebb földmozgást észleltek a Magyarország–Horvátország határ térségében, a Somogy vármegyei Bolhó közelében.
|