Hétvégén óraátállítás, rövidebbek lesznek a nappalok

 - A szombatról vasárnapra virradó éjjel térünk át a nyáriról a téli időszámításra, azaz hajnali 3-kor az órákat vissza kell állítani 2 órára; az óraállítás miat, így szombatról vasárnapra virradóra egy órával többet alhatunk.

Viszont a hét utolsó napján egy órával megrövidül a napos órák száma is. Az óraátállítás eltörlését az Európai Unió már 2018-ban megígérte, egy évvel később megígérték újra, később pedig azt mondták, legkésőbb 2021-ben meglépik. Ez azóta se történt meg.

MAGAZIN

Ház, autó és több helyen a növényzet is égett Somogyban a hétvégén

Huszonhat esetben riasztották a hétvégén a somogyi tűzoltókat.

A Desedán kapták el a rendőrök a "gyorshajtó" labradort

A hét egyik legaranyosabb „gyorshajtóját” a kaposvári rendőrök fogták meg a ROADPOL – SPEED ellenőrzési akció során.

Változékony, de egyre enyhébb tavaszi idő Somogy vármegyében

Az előttünk álló napokban Somogy vármegye időjárását továbbra is frontok alakítják, de a korábban vártnál enyhébb légtömegek is megjelennek.

Nagy területen égett a nádas Szenyéren, a tüzet már eloltották

Jelentős kiterjedésű tűz pusztított 2026. április 19-én Szenyéren, a Petőfi utca melletti területen, ahol mintegy öt hektáron égett le a nádas és a száraz aljnövényzet.

Oldalával az árokba borult egy autó a 681-es főúton Nagyatádnál

A tűzoltók áramtalanították a járművet.

Összehangolt ellenőrzés az M7-es autópálya somogyi szakaszán

Az előzési tilalom érvényre juttatása és a követési távolság betartatása volt a fő cél.

Állásajánlatok Kaposváron