Útra, sínekre dőlt fák miatt riasztották a tűzoltókat a vihar miatt Somogyban

 

A hétfő esti intenzív csapadék és az erős szél fákat döntött ki és tépázott meg Somogyban.

 

Tizenhárom alkalommal kérték a tűzoltók segítségét közútra dőlt fák, leszakadt és a villanyvezetéken fennakadt faágak eltávolítása miatt.

 

Bakházán leszakították a villanyvezetéket a letört faágak, amelyek egy családi ház kerítésére zuhantak a Kossuth Lajos utcában.  A nagyatádi hivatásos tűzoltók távolították el az ágakat és körbekordonozták a sérült vezeték környezetét. 


Siófok és Siójut között fa dőlt a vasúti sínekre, a siófoki hivatásos tűzoltók gyalogosan közelítették meg a vonatközlekedést akadályozó fát, majd rövid idő alatt összefűrészelték azt. 

 

Tabon fa dőlt egy családi ház tetejére. A város önkormányzati tűzoltói darabolták le a fát a Dobó Katalin utcai épületről. 


Villámcsapott hétfő este egy balatonfenyvesi családi ház tetőszerkezetébe, emiatt az épületben tűz keletkezett. A balatonboglári önkormányzati és a marcali hivatásos tűzoltók kiérkezése előtt a tulajdonos egy kerti locsolóval megkezdte az oltást, majd az egységek megbontották a tetőt és eloltották a még izzó részeket. Az épület teteje így mindössze tizenöt négyzetméteren károsodott. A tűzoltók felhívták a tulajdonos figyelmét rá, hogy az áramot addig ne kapcsolja vissza, amíg a hálózatot szakember át nem vizsgálta. Az eset során személyi sérülés nem történt.

Időpont: 
kedd, 2023, augusztus 29 - 20:46

LEGKÖZELEBBI PROGRAMOK

MAGAZIN

Tűzvész pusztított Kaposváron és Somogysámsonban is a hétvégén

Hét műszaki mentésnél és tizenhat tűzesetnél avatkoztak be a tűzoltók az elmúlt napokban, Somogy vármegyében.

Kaposvárra érkeztek a Most Wanted sztárjai – itt látták az üldözőket és az üldözötteket

Nem mindennapi forgatás zajlott az elmúlt napokban Kaposváron:

Ingyenes programok Somogyban a hétvégén – Falunapok, koncertek és fesztiválok várják a közönséget

Augusztus 8–9-én sem maradunk programok nélkül Somogyban: több településen falunapot rendeznek, a Balaton-parton pedig ingyenes koncertek és fesztiválok várják a látogatókat.

Szigetvári tűzvész megfékezéséhez kérték a somogyi tűzoltók segítségét

Öt hektáron pusztított a tűz csütörtök délután Szigetvárnál, a Márta dűlőben.

Kiégett egy autó Marcalinál

Kigyulladt és teljes terjedelmében égett egy személyautó csütörtök este Marcali külterületén. A tűz átterjedt az aljnövényzetre is.

Két neves rendezővel készül az új évadra a kaposvári Csiky Gergely Színház

Gőzerővel zajlik a Csiky Gergely Színház 2026/2027-es évadának előkészítése.

Állásajánlatok Kaposváron