Föld omlott egy munkagödörben dolgozó férfire kedden délután, Somogyszobon.

- Harmadik alkalommal is a Dabas bizonyult a legjobbnak a Futókörök Napján, amelyen 8251 futó több mint 63 ezer kilométert teljesített 25 helyszínen vasárnap.
A szervezők tájékoztatása szerint a Pest vármegyei város lakói összesen 7469 kilométert futottak (1082 futó). A második helyen Kaposvár végzett 6333 km-rel (732), harmadik pedig Sárvár lett 4400 km-rel (527 futó).
Az Országos Futópálya-építési Programban az utóbbi években több rekortán borítású, legalább 800 méter hosszú futópályát adtak át az Aktív Magyarországért Felelős Államtitkárság támogatásával és a Szabadidősport-eseményszervezők Országos Szövetségének (SZEOSZ) szakmai koordinálásával. Ezek a futókörök várták a mozogni vágyókat, egyben a szervezők mindenkit arra ösztönöztek, hogy vállaljanak lakóhelyükhöz közel egy-két kilométert.
Abonyban, Bicskén, Dabason, Egerben, Fóton, Gödöllőn, Gyömrőn, Hajdúböszörményben, Hatvanban, Kaposváron, Kazincbarcikán, Kiskőrösön, Miskolcon, Mosonmagyaróváron, Pápán, Pécsett, Sárváron, Szarvason, Szegeden, Székesfehérváron, Veszprémben és négy fővárosi kerületben zajlott az esemény.
A szervezők közlése szerint elhunyt egy 55 éves férfi, aki a mosonmagyaróvári BágerRing futópályán lett rosszul futás közben, és a helyszínen ügyeletet ellátó mentősök nem tudták megmenteni az életét.
MTI
Fotó: https://www.facebook.com/cityofkaposvar
![]() Munkagödörben dolgozó férfira omlott a föld SomogyszobonFöld omlott egy munkagödörben dolgozó férfire kedden délután, Somogyszobon.
|
![]() Személyvonattal ütközött össze egy kisteherautó KaposújlaknálA tűzoltók áramtalanították az autót.
|
![]() Tetőtűz Szennán, baleset Fonyódon - ez történt Somogyban a hétvégénHuszonhárom esetben riasztották a hétvégén a somogyi tűzoltókat. Tizenegy tűzesethez és tizenkét műszaki mentéshez vonultak az egységek a vármegyében.
|
![]() M. Kácsor Zoltán különös világokba repíti fiatal olvasóitM. Kácsor Zoltán íróval beszélgettünk, aki humoros, fantáziadús gyerekkönyveivel és ifjúsági regényeivel vált ismertté.
|
![]() Baleset történt LengyeltótibanÁrokba hajtott, majd egy hídnak ütközött és visszacsapódott az úttestre egy személyautó kedden este, Lengyeltótiban a Fonyódi utcában.
|
![]() Ház, autó és több helyen a növényzet is égett Somogyban a hétvégénHuszonhat esetben riasztották a hétvégén a somogyi tűzoltókat.
|