
- Szűrővizsgálat-sorozatot indított a kaposvári önkormányzat a lakosság egészségi állapotának javításáért a közelmúltban - mondta Szita Károly polgármester a somogyi megyeszékhelyen pénteken.
A vizsgálatok az Egészséges Kaposvár 2030 program keretében, a Kaposi Mór Oktató Kórházzal együttműködve folynak azzal a céllal, hogy az évtized végére a kaposváriak legyenek a legegészségesebbek Magyarországon.
Szeretnénk, ha a kaposváriak rendszeresen részt vennének szűrővizsgálatokon, de az a tapasztalat, hogy az emberek nem szívesen mennek be a kórházba, ezért a vizsgálatokat visszük el hozzájuk - közölte Szita Károly.
A politikus beszámolt arról, hogy elsőként az általános és középiskolákat keresték fel, ahol 700 pedagógusnál végezték el a vérnyomás-, pulzus- véroxigénszint-mérést, vércukor-, testtömeg- és testzsírszázalék-mérést, csontsűrűségmérést és egyebek mellett a vérszegénység alapszűrést is magába foglaló vizsgálatsort.
Most már az óvodákban folynak a szűrések, a tervek szerint később a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) kaposvári kampuszának, majd a helyi nagyvállalatok dolgozói kerülnek sorra - tette hozzá.
Szita Károly kitért arra, az április közepén nyíló kaposvári Polgárok Házában egészségpontot alakítanak ki, amelyet 20 millió forint értékben látnak el szűrővizsgálatokhoz szükséges eszközökkel, így a vizsgálatok ott is elérhetőek lesznek.
A polgármester a szűrések fontosságára utalva arra hívta fel a figyelmet, hogy az idejében felismert betegségek sikeresen gyógyíthatók.
MTI
![]() Ingyenes programok Somogyban a hétvégén – Falunapok, koncertek és fesztiválok várják a közönségetAugusztus 8–9-én sem maradunk programok nélkül Somogyban: több településen falunapot rendeznek, a Balaton-parton pedig ingyenes koncertek és fesztiválok várják a látogatókat. |
![]() Szigetvári tűzvész megfékezéséhez kérték a somogyi tűzoltók segítségétÖt hektáron pusztított a tűz csütörtök délután Szigetvárnál, a Márta dűlőben.
|
![]() Kiégett egy autó MarcalinálKigyulladt és teljes terjedelmében égett egy személyautó csütörtök este Marcali külterületén. A tűz átterjedt az aljnövényzetre is.
|
![]() Két neves rendezővel készül az új évadra a kaposvári Csiky Gergely SzínházGőzerővel zajlik a Csiky Gergely Színház 2026/2027-es évadának előkészítése. |
![]() Fagyival lepték meg a kukásokat Somogyban a hőségbenSzívmelengető gesztussal mondtak köszönetet a hulladékszállítóknak több somogyi településen. |
![]() Fonyódi siker: a Lokal at the Lake fogása lett 2026 Év StrandételeSomogyi siker született a Balatonnál: a fonyódligeti Lokal at the Lake nyerte el a 2026-os Év Strandétele címet. |