
Korszerű, négy csoportos bölcsődét építenek önkormányzati beruházásban több mint hatszázmillió forintból Kaposvár belvárosában - jelentette be a város polgármestere szerdán a somogyi vármegyeszékhelyen.
Az új, kétszintes, 800 négyzetméteres négy csoportos, melegítőkonyhával rendelkező, napelemekkel támogatott hőszivattyús fűtési rendszerrel működő bölcsődét egy több mint tíz éve kiürített egykori óvodaépület helyén építi helyi kivitelező jövő év elejéig a város által elnyert európai uniós forrásokból, 603 millió forint értékben - derült ki a sajtótájékoztatón.
Szlicki Katalin, a város bölcsődei központjának vezetője közölte: a beruházásra nagy szükség van a városban, hiszen a jelenleg 280 gyermeket befogadni képes kaposvári bölcsődék jelenleg is közel száz százalékos kihasználtsággal működnek és csak tavaly 446 gyermek született a vármegyeszékhelyen.
MTI
![]() Ingyenes programok Somogyban a hétvégén – Falunapok, koncertek és fesztiválok várják a közönségetAugusztus 8–9-én sem maradunk programok nélkül Somogyban: több településen falunapot rendeznek, a Balaton-parton pedig ingyenes koncertek és fesztiválok várják a látogatókat. |
![]() Szigetvári tűzvész megfékezéséhez kérték a somogyi tűzoltók segítségétÖt hektáron pusztított a tűz csütörtök délután Szigetvárnál, a Márta dűlőben.
|
![]() Kiégett egy autó MarcalinálKigyulladt és teljes terjedelmében égett egy személyautó csütörtök este Marcali külterületén. A tűz átterjedt az aljnövényzetre is.
|
![]() Két neves rendezővel készül az új évadra a kaposvári Csiky Gergely SzínházGőzerővel zajlik a Csiky Gergely Színház 2026/2027-es évadának előkészítése. |
![]() Fagyival lepték meg a kukásokat Somogyban a hőségbenSzívmelengető gesztussal mondtak köszönetet a hulladékszállítóknak több somogyi településen. |
![]() Fonyódi siker: a Lokal at the Lake fogása lett 2026 Év StrandételeSomogyi siker született a Balatonnál: a fonyódligeti Lokal at the Lake nyerte el a 2026-os Év Strandétele címet. |