Új kilátó épült Balatonberényben

Új látványossága van Balatonberénynek. A Csicsergő-félszigeten 2022 decemberében adták át  a félsziget kilátóját, hivatalos nevén a Madárlest.

 

Az önkormányzat – a település „A Balaton zöld sarka” szlogenjéhez illeszkedve – fontosnak tartja, hogy Balatonberény egyedülálló természeti értékeit a nagyközönség számára is szakszerűen mutassa be. A beruházás összköltsége 8 millió forint volt. A belső lépcsőn 2 kilátószint érhető el, amelyek 2,5 és 5 méter magasan vannak. Maga a kilátó 9,1 méter magas,  a látogatók biztonságát palánk korlát védi. 

A felső szintről tiszta időben a Keszthelyi-öböl, az északi part tanúhegyei, a Badacsony és a fonyódi dombok is láthatók.

 Balatonberény több mint 6 kilométeres partszakasza – részben a Kis-Balaton közelsége miatt – rengeteg különböző madárfaj állandó vagy ideiglenes otthona, a kilátóról pedig kiváló lehetőségünk nyílik a madármegfigyelésre.

A kilátó egész évben ingyenesen látogatható, egyszerre tíz fő tartózkodhat az építményen.

 

Időpont: 
vasárnap, 2023, január 15 - 10:36

MAGAZIN

M. Kácsor Zoltán különös világokba repíti fiatal olvasóit

M. Kácsor Zoltán íróval beszélgettünk, aki humoros, fantáziadús gyerekkönyveivel és ifjúsági regényeivel vált ismertté.

Baleset történt Lengyeltótiban

Árokba hajtott, majd egy hídnak ütközött és visszacsapódott az úttestre egy személyautó kedden este, Lengyeltótiban a Fonyódi utcában.

Ház, autó és több helyen a növényzet is égett Somogyban a hétvégén

Huszonhat esetben riasztották a hétvégén a somogyi tűzoltókat.

A Desedán kapták el a rendőrök a "gyorshajtó" labradort

A hét egyik legaranyosabb „gyorshajtóját” a kaposvári rendőrök fogták meg a ROADPOL – SPEED ellenőrzési akció során.

Változékony, de egyre enyhébb tavaszi idő Somogy vármegyében

Az előttünk álló napokban Somogy vármegye időjárását továbbra is frontok alakítják, de a korábban vártnál enyhébb légtömegek is megjelennek.

Nagy területen égett a nádas Szenyéren, a tüzet már eloltották

Jelentős kiterjedésű tűz pusztított 2026. április 19-én Szenyéren, a Petőfi utca melletti területen, ahol mintegy öt hektáron égett le a nádas és a száraz aljnövényzet.

Állásajánlatok Kaposváron