Így előzzük meg a viharkárokat - somogyi tűzoltók tanácsai

A vihar utáni és előtti csend lehetőséget ad számunkra, hogy megelőzzük az újabb viharkárokat.

 

Itt a megfelelő idő arra, hogy meggyőződjünk róla, a szél vagy éppen a heves esőzés okozott-e bármilyen kárt a környezetünkben, esetleg volt-e bármilyen hozadéka.

 

Számtalan alkalommal előfordult már, hogy néhány óra leforgása alatt egy havi átlagnak megfelelő csapadékmennyiség zúdult a nyakunkba, amelyet képtelenek voltak elvezetni a belterületi csapadékvíz elvezető rendszerek, főleg, ha azok eltömődtek. Ez pedig ráirányítja a figyelmet a megelőzés és az öngondoskodás fontosságára. 

 

Győződjünk meg róla, - még akkor is, ha ezt már néhány napja is megtettük - hogy a házunk előtti árok a következő zivatar esetén is képes lesz-e a csapadékvíz akadálytalan elfolyását biztosítani! Fordítsunk néhány percet az ágak és egyéb szemét, a hordalék eltávolítására! 

 

A nagy mennyiségű csapadék hatására feliszapolódhatnak a műtárgyak, sőt miután a víz magával visz mindent, ami csak mozdítható, így tovább csökken az elvezetők vízáteresztő képessége. Ha pedig a víz nem tud elfolyni, utat tör magának a házak felé, betör az udvarokba, a pincékbe, melynek következtében az épületek feláznak, és azok lakhatatlanná válhatnak. 

 

Számos esetben riasztják a somogyi tűzoltókat egy-egy vihart követően épületekre, kerítésekre dőlt fák-, az állampolgárok testi épségét fenyegető leszakadt faágak eltávolításához, ezért arra kérjük a lakosságot, aki teheti: 

- a ház körül található fák meggyengült, letört ágait vágják le!

- A vihar közeledtével pedig a ház környékéről gyűjtsék össze és vigyenek be az épületbe minden olyan tárgyat, amit a szél felkaphat (pl. műanyag kerti bútorokat, trambulint, szerszámokat) – ezek ugyanis súlyos sérüléseket okozhatnak!

 

 

MAGAZIN

A buszsofőrön, és a buszon vezette le dühét három férfi Böhönyén

Egy taranyi, egy nemesdédi, és egy ötvöskónyi férfi próbált meg május elsején este busszal hazajutni a böhönyei állomásról,

Horvátországban kapták el a kadarkúti posta kirablóit a rendőrségi gyakorlaton

A határon átlépő bűnözés elleni eredményes fellépés érdekében közös gyakorlatot tartott a Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság és a horvátországi Verőce-Drávamenti Megyei Rendőr Igazgatóság.

Május 8-án lesz a magyar fagyi napja - Somogyban is féláron nyalhatunk

A magyar fagylalt napját minden évben május 8-án ünneplik országszerte, amikor számos cukrászda és fagyizó féláron kínálja kedvenc fagylaltjait.

Borulnak a biciklisek és a rolleresek Somogyban - 25 baleset történt eddig

Somogy vármegye útjain idén huszonöt olyan személyi sérüléssel járó közúti közlekedési baleset történt, ahol kétkerekű járművezetők voltak érintettek.

Fenyves és tölgyerdő aljnövényzete pusztult el Kadarkúton

Négy hektáros területen több mint négy órát dolgoztak a tűzoltók kedden, Kadarkút külterületén.

Teljesen kiégett egy kisteherautó a 6701-es úton Osztopánnál

Teljesen kiégett egy szerszámokat szállító kisteherautó kedd délután, Osztopán közelében, a 19-es kilométerszelvénynél.

Állásajánlatok Kaposváron