Szent Flórián, a tűzoltók védőszentje előtt tisztelegtek a somogyi tűzoltók Siófokon és egyben a fennállásának 50. évfordulóját ünneplő Siófoki Tűzoltóság jubileumi ünnepségét tartották a Vármegyei Tűzoltónapon.

Már második éve emelkedő tendenciát mutat a születések száma a Somogy Megyei Kaposi Mór Oktató Kórházban - írják az intézmény Facebook oldalán.
2021-ben több mint 10 %-kal növekedett a szülések száma az előző évihez képest: tavaly 1263 szülést vezettek le a kaposvári kórházban.
A szülészeti épület megújult infrastruktúrájának és a valódi család- és bababarát szemléletet képviselő, magas szakmai tudású, új, fiatal munkatársakkal kiegészült orvosi és szakdolgozói csapatnak is köszönhető az emelkedő tendencia - teszik hozzá a közösségi oldalon.
![]() A somogyi tűzoltók is ünnepeltek Szent Flórián napjánSzent Flórián, a tűzoltók védőszentje előtt tisztelegtek a somogyi tűzoltók Siófokon és egyben a fennállásának 50. évfordulóját ünneplő Siófoki Tűzoltóság jubileumi ünnepségét tartották a Vármegyei Tűzoltónapon.
|
![]() Építik az utat a Zselici erdőben - Szenna felől inkább ne menjetekTájékoztatást adtak ki a zselici térségben zajló útépítési munkálatokról, amelyek átmeneti forgalomkorlátozást érintenek az erdei úthálózaton.
|
![]() Apróka a bajban: kisrókát mentettek Fonyódon a tűzoltókKülönleges mentéshez riasztották a balatonboglári önkormányzati tűzoltókat Fonyódon, ahol egy csatornába szorult kisróka szorult segítségre.
|
![]() Hármas karambol a 67-es főúton Kaposvár határábanEgy teherautó, egy terepjáró és egy személyautó ütközött össze kedd reggel a 67-es főúton, Kaposvár határában.
|
![]() Több településről indulnak hajók és változik a kompmenetrend május 1-től a BalatononMájus 1-jétől jelentős változások lépnek életbe a Balaton közlekedésében: módosul a kompmenetrend, és tovább bővül a hajózási szezon is.
|
![]() Érkezik a nyárias idő Somogyba, de nem marad sokáigA hétvége időjárása Somogy megyében látványos változást hoz:
|