1500-szor a színpadon - jubilált a Roxínház

A szombat esti (január 21.) Indul a bakterház előadáson jubilált a Roxínház társulata, 1500. alkalommal léptek színpadra.

A teltház előtt megtartott előadáson a közönség vastapssal jutalmazta a kaposvári társulat munkáját.

Január végén Gödöllőre utazik vendégjátékra a Roxínház, majd február elején Pakson láthatja őket a közönség.

A vendégjátékok mellett, itthon javában tart a következő bemutató,a "Sose halunk meg" próbafolyamata,de addig sem marad Roxínház előadás nélkül a közönség.

Februárban ismét színpadra kerül két közönségsiker : A Dzsungel könyve és a Hotel Menthol 

 

Egyébként még 2000 őszén alakult meg a Kaposvári Roxínház azzal a céllal, hogy a zene, tánc és a színház világába varázsolja a környékbeli ifjakat és idősebbeket egyaránt. Lelkes fiatalok munka és iskola mellett fáradoznak azon, hogy amatőrként színpadra állítsanak különböző musicaleket, zenés darabokat, rockoperákat.

2010 szeptemberében a 10 év emléke előtt tisztelegve, az együttes a kaposvári Csiky Gergely Színház nagyszínpadán adhatta elő két órás jubileumi műsorát, amely óriási sikert aratott a közönség tagjainak körében. Azóta is hatalmas szorgalommal és lendülettel dolgoznak az újabb, és még szórakoztatóbb darabok létrehozásán. 2011-től, különböző bérletek elindításával megvalósult, hogy minden korosztály rátaláljon saját kulturális igényeit kielégítő, egész estés kikapcsolódási lehetőségeire.  A Kaposvári Roxínház mára már a Dél-Dunántúl egy meghatározó, független színházává nőtte ki magát. 

A Kaposvári Roxínház önfenntartó módon működő színházi társulat, szellemi műhely, ahol 7- 20 éves gyerekek, fiatalok részvételével professzionális színvonalon különleges színházi, zenei értékek jönnek létre: musicalek, rockoperák, táncszínházi produkciók, zenés mesejátékok, gyerekelőadások.

2007-ben indították el utánpótlás csoportjaikat, ahol 6-14 éves korig heti rendszerességgel tartanak tánc, színészmesterség és ének órákat. A Roxínház Tanodát minden évad elején új felvételizőkkel bővítik.

MAGAZIN

Földrengés volt Somogyban

Csütörtökre virradó éjszaka kisebb földmozgást észleltek a Magyarország–Horvátország határ térségében, a Somogy vármegyei Bolhó közelében.

Egy kiskopádi házaspár különleges, kézműves ékszerekkel hódít

A Door to a New Life – Paracord Man egy viszonylag új kézműves kezdeményezés, amely Angyal Dávid ötleteként indult, majd felesége, Angyal Judit is csatlakozott hozzá.

Speedmarathon: Somogyban is fokozott ellenőrzések lesznek szerdán

A ROADPOL által koordinált, egész Európát érintő sebességellenőrzési kampányhoz kapcsolódva a Magyar Rendőrség is megrendezi a Speedmarathon akciót 2026. április 15-én 6 órától április 16-án 6 óráig.

A shownak folytatódnia kell - új helyzet, régi színpadok

A választások lezajlottak, az eredmények megszülettek, a politikai térkép pedig  átrajzolódott.

Tűzhelyen felejtett étel gyulladt meg egy nagybajomi családi házban

Tűzhelyen felejtett étel gyulladt meg hétfőn kora délután egy nagybajomi családi házban.

Szaharai por és saras eső érkezik a hét közepén

Kedden és szerdán különleges időjárási jelenségre számíthatunk: a Kárpát-medencébe érkező szaharai eredetű por kisebb esőkkel és záporokkal keveredve akár saras esőt is okozhat.

Állásajánlatok Kaposváron