Trópusi éjszakák és forró nappalok következnek

Az időjárás most azoknak kedvez, akik a szabadságukat töltik vagy nagyteljesítményű légkondi működik a munkahelyükön. A következő napokban sem lesz lehűlés, a kánikula a héten még biztosan kitart.

Holnap sokat süt majd a nap. A perzselő, forró napsütést csak fátyolfelhők szűrhetik, eső nem lesz. A csúcshőmérséklet 32 és 37 fok között alakul. 

Hétfőtől szerdáig marad a rekkenő hőség. A reggelek csak kevés helyen hoznak felfrissülést, főleg a nagyvárosokban alakulhat 20 fok felett a minimum-hőmérséklet. Nagyon meleg délutánokra számíthatunk 32 és 37 fok között várható a maximum. Csak néha-néha élénkülhet meg az ÉK-i szél. Csapadék sem hoz majd felfrissülést a tikkasztó melegben.Csütörtökön, péntekn tovább tombolhat a hőség, nem valószínű lehűlés. A napsütés mellett azonban már gyakrabban megnövekszik a felhőzet, és elszórtan zápor, zivatar is kialakul. 35 fok várható.

A hétvégén záporok, zivatarok előfordulhatnak, egyébként folytatódik forróság, 30 fok feletti hőmérsékletre van kilátás szombaton és vasárnap is.

A Balaton 27 fokos, az UV sugárzás magas!

A nagy melegtől fáradékonyabbak leszünk, ha tehetjük napközben is többször pihenjünk, igyunk sok folyadékot!

MAGAZIN

Földrengés volt Somogyban

Csütörtökre virradó éjszaka kisebb földmozgást észleltek a Magyarország–Horvátország határ térségében, a Somogy vármegyei Bolhó közelében.

Egy kiskopádi házaspár különleges, kézműves ékszerekkel hódít

A Door to a New Life – Paracord Man egy viszonylag új kézműves kezdeményezés, amely Angyal Dávid ötleteként indult, majd felesége, Angyal Judit is csatlakozott hozzá.

Speedmarathon: Somogyban is fokozott ellenőrzések lesznek szerdán

A ROADPOL által koordinált, egész Európát érintő sebességellenőrzési kampányhoz kapcsolódva a Magyar Rendőrség is megrendezi a Speedmarathon akciót 2026. április 15-én 6 órától április 16-án 6 óráig.

A shownak folytatódnia kell - új helyzet, régi színpadok

A választások lezajlottak, az eredmények megszülettek, a politikai térkép pedig  átrajzolódott.

Tűzhelyen felejtett étel gyulladt meg egy nagybajomi családi házban

Tűzhelyen felejtett étel gyulladt meg hétfőn kora délután egy nagybajomi családi házban.

Szaharai por és saras eső érkezik a hét közepén

Kedden és szerdán különleges időjárási jelenségre számíthatunk: a Kárpát-medencébe érkező szaharai eredetű por kisebb esőkkel és záporokkal keveredve akár saras esőt is okozhat.

Állásajánlatok Kaposváron