Ismét különleges előadók az Eurovízión

Egy autistákból és Down szindrómásokból álló zenekar Boggie egyik konkurenciája az Eurovízion 

A magyar nézőknek Boggie - Wars for nothing című dala volt a kedvence a szombat esti műsorban kialakult négyes mezőnyből, melyben a zsűri pontszámai alapján a Spoon, Mujahid Zoltán és Szabó Ádám és Csemer Boglárka várta a nézők végső ítéletét.

 

Egy külföldi kommentelő felháborodott, hogy háborús témával próbálja kicsikarni a magyar versenyző a nemzetközi nézősereg tetszését, szerinte ez olcsó propaganda. Ezen, ahogy más kritikán is szenvedélyes vita alakult ki, ami már egy jó jel, mert már beszélnek rólunk.

Ám február 28-án volt a döntő Finnországban is, ahol az a zenekar nyerte meg a közönség szívét, amely igazi kuriózumként az autistákból és Down-szindrómásokból álló punkegyüttes.

A nem mindennapi formáció komoly konkurencia lehet nekünk is, mert míg Boggie világbékés, kissé gyászos, de felemelő hangulatú dalában olyan dolgot énekel meg, ami a legtöbb résztvevő számára megfoghatatlan, addig a finn zenekar elég konkrétan demonstrálja, hogy a színpadon van létjogosultsága azoknak is, akik fejlődési rendellenességben szenvednek. Mindezt azután, hogy tavaly egy szakállas nő nyerte meg a dalfesztivált...

Az finn együttes dala, az Aina Mun Pitää arról a frusztrációról szól, amit a mindennapok okoznak: "Mindig takarítanom kell/mindig el kell mosogatnom" - énekli, azaz beszéli el az énekes, majd rátér olyan hétköznapi korlátozásokra, melyek a betegségükből adódnak.

A következő kihívás tehát május 19. Az első elődöntőn vesz részt ugyanis Boggie, de a finnek is aznap szerepelnek. Azt még nem tudni, hogy mi lesz a sorrend, a szabályok értelmében azonban a magyarok úgysem szavazhatnak saját versenyzőjükre. Ha még valaki nem látta volna, itt meghallgathatja Boggie dalát és a finnekét is. Azt pedig, hogy kinek mennyire tetszenek a dalok mindenki döntse el maga.

 

Forrás: HVG.hu

MAGAZIN

Kiégett egy autó Marcalinál

Kigyulladt és teljes terjedelmében égett egy személyautó csütörtök este Marcali külterületén. A tűz átterjedt az aljnövényzetre is.

Két neves rendezővel készül az új évadra a kaposvári Csiky Gergely Színház

Gőzerővel zajlik a Csiky Gergely Színház 2026/2027-es évadának előkészítése.

Fagyival lepték meg a kukásokat Somogyban a hőségben

Szívmelengető gesztussal mondtak köszönetet a hulladékszállítóknak több somogyi településen.

Fonyódi siker: a Lokal at the Lake fogása lett 2026 Év Strandétele

Somogyi siker született a Balatonnál: a fonyódligeti Lokal at the Lake nyerte el a 2026-os Év Strandétele címet.

 

A Bagossy Brothers és a 30Y is koncertezik Kaposváron a Rippl-Rónai Fesztiválon

Már biztos, hogy idén is nagyszabású koncertekkel várja a közönséget a Rippl-Rónai Fesztivál.

Négy település tűzoltói dolgoztak Látrányban a lángok megfékezésén

Fa dőlt egy villanyoszlopra, leszakította az elektromos vezetékeket és meggyújtotta a környezetében lévő aljnövényzetet szerda délelőtt Látrány külterületén.

Állásajánlatok Kaposváron