Csillaghullás-les a Csillagparkban

Távcsöves bemutató és csillaghullás-les

Pénteki távcsöves bemutatónk a Leonida meteorraj maximumának idejéhez közel esik. A szabad ég alatt több látványos hullócsillagra számíthatunk.    

Helyszín: Csillagvizsgáló, Kardosfapuszta, (A Csillagvizsgáló a 67-s útról és Zselickisfalud felől is megközelíthető. Parkoló a Csillagvizsgáló mellett.)    

Részvételi díj:    1000 Ft/fő    

Megjegyzés: A korlátozott létszám miatt, előzetes bejelentkezés szükséges a program előtt. Gyülekező 17:00-tól a csillagvizsgáló recepciójánál. A program borult, esős időben, ill. az utak járhatatlansága miatt elmaradhat.    

 

További információ, jelentkezés: Csillagpark Recepció; 82/505-180, info@zselicicsillagpark.hu

Időpont: 
2017/11/17 - 17:30

MAGAZIN

Szaharai por és saras eső érkezik a hét közepén

Kedden és szerdán különleges időjárási jelenségre számíthatunk: a Kárpát-medencébe érkező szaharai eredetű por kisebb esőkkel és záporokkal keveredve akár saras esőt is okozhat.

Lakástűz Kaposváron, baleset Siófokon - ez történt a hétvégén Somogyban

17 esetben riasztották a hétvégén a somogyi tűzoltókat. Nyolc tűzesethez és kilenc műszaki mentéshez vonultak az egységek a vármegyében.

Veteránautók a Kaposvári Nagypiacon

A Kaposvári Nagypiacon gyűltek össze a veterán járművek szerelmesei szombaton.

Árokba hajtott egy autó Siófok-Sóstónál a 7-es főúton

Siófok-Sóstónál, a főút 104-es kilométeréhez riasztották a tűzoltókat.

Balesetek Somogyban csütörtökön

Letért az útról és az árokba borult egy személyautó csütörtök délután Mernyén, a Dózsa György utcában.

Siófoki csapat nyerte a Tűzoltó Műszaki Mentőversenyt

Egerben rendezte meg április 8-9 én a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság az V. Országos Tűzoltó Műszaki Mentőversenyt, amelyen a vármegyei katasztrófavédelmi igazgatóságok és a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság egy-egy csapattal vett részt.

Állásajánlatok Kaposváron