
A somogyi rendőrök 2021. december 15-én és 21-én Siófokon, valamint legutóbb 29-én Kaposváron ellenőrizték a közlekedőket, amelynek során felhívták a gépjárművezetők figyelmét a szabálykövető közlekedési magatartás fontosságára.
Az akció célja ezúttal is a többi közlekedőt veszélybe sodró, illetve hátrányba hozó szabálytalanságokat elkövető autósok forgalomból történő kiszűrése volt, de az ünnepek alkalmából azok a járművezetők és utasaik - akiknél az egyenruhások mindent rendben találtak – csokoládéval, profilmélység mérő kulcstartóval és malacpersellyel gazdagodva folytathatták útjukat.

A Somogy Megyei Rendőr-főkapitányság a 2022-es évben is tervez az idei évhez hasonló forgalom-ellenőrzéseket. Kérjük a közlekedésben résztvevőket, hogy mindig tartsák be a közúti szabályokat! Ne sodorják veszélybe magukat és a többi közlekedőt azzal, hogy a szabályokat áthágva, azokat megkerülve vezetnek!
![]() Az Országos Vízügyi Főigazgatóság cáfolja a Duna vízállásával kapcsolatos tévhiteketAz Országos Vízügyi Főigazgatóság (OVF) közleményben reagált azokra a félrevezető állításokra, amelyek az elmúlt napokban jelentek meg a Duna rendkívül alacsony vízállásával kapcsolatban. |
![]() Két ember meghalt az Ozora Fesztiválon, éjféltől leállnak a zenei programokA fesztivál szervezői hivatalos közleményben számoltak be arról, hogy két tragikus haláleset történt szombaton az O.Z.O.R.A. Fesztivál területén.
|
![]() Energiatakarékosságra kérik a lakosságot: az esti órákban csökkentsük az áramfogyasztástA rendkívüli hőség és a megnövekedett villamosenergia-igény miatt a kormány arra kéri a lakosságot, hogy a következő napokban lehetőség szerint mérsékelje az áramfogyasztását a legterheltebb esti időszakban. |
![]() Balaton-átúszás 2026: közel 11 ezren úszták át a Balatont augusztus 1-jénKétszeri halasztás után, ideális időjárási körülmények között rendezték meg 2026. augusztus 1-jén a 44. Lidl Balaton-átúszást. |
![]() Kimerül Sup-ost mentettek a BalatonbólA férfi annyira elfáradt, hogy a vízirendőrök segítsége nélkül nem tudott volna biztonságosan partra jutni.
|
![]() Hőség - A honvédség zacskós vízzel és vízszállító járművekkel segíti a lakosságot a hőségbenA Magyar Honvédség zacskós vízzel és vízszállító járművekkel segíti a lakosságot a rendkívüli hőségben - mondta Ruszin-Szendi Romulusz honvédelmi miniszter szombaton, Budapesten.
|