
Javában zajlik a Magyar Turisztikai Ügynökség belföldi forgalomélénkítő kampánya, amelyben ezúttal turizmusban dolgozó emberek szólalnak meg és csinálnak kedvet a belföldi utazáshoz.
A június 1-jén indult másfél hónapos kampány célja a nyári főszezon forgalmának erősítése, Magyarország belföldi turizmusának újraindítása. A kampányhoz több mint 500 szolgáltató csatlakozott kedvezményes ajánlatokkal.
A kampány szlogenje, az „Együtt, itthon, szabadon – Magyarország visszavár" arra utal, hogy most végre újra találkozhatunk a barátokkal, rokonokkal, szabadon mozoghatunk, biztonsággal útra kelhetünk az országon belül.
A kampány arcai nemcsak plakátokon, hanem kisfilmekben is megjelennek, többek között a csodasmagyarorszag.hu weboldalon és a közösségi média felületeken is találkozhatunk velük.
Kaposvár és környéke egyszerűen kihagyhatatlan – véli Máyerné Bocska Ágnes, a Tourinform Kaposvár irodavezetője.
A Balatonról Veress Virág vízimentő mesél, aki 2 éves kora óta él a tó mellett.
Forrás: MTÜ
![]() Az Országos Vízügyi Főigazgatóság cáfolja a Duna vízállásával kapcsolatos tévhiteketAz Országos Vízügyi Főigazgatóság (OVF) közleményben reagált azokra a félrevezető állításokra, amelyek az elmúlt napokban jelentek meg a Duna rendkívül alacsony vízállásával kapcsolatban. |
![]() Két ember meghalt az Ozora Fesztiválon, éjféltől leállnak a zenei programokA fesztivál szervezői hivatalos közleményben számoltak be arról, hogy két tragikus haláleset történt szombaton az O.Z.O.R.A. Fesztivál területén.
|
![]() Energiatakarékosságra kérik a lakosságot: az esti órákban csökkentsük az áramfogyasztástA rendkívüli hőség és a megnövekedett villamosenergia-igény miatt a kormány arra kéri a lakosságot, hogy a következő napokban lehetőség szerint mérsékelje az áramfogyasztását a legterheltebb esti időszakban. |
![]() Balaton-átúszás 2026: közel 11 ezren úszták át a Balatont augusztus 1-jénKétszeri halasztás után, ideális időjárási körülmények között rendezték meg 2026. augusztus 1-jén a 44. Lidl Balaton-átúszást. |
![]() Kimerül Sup-ost mentettek a BalatonbólA férfi annyira elfáradt, hogy a vízirendőrök segítsége nélkül nem tudott volna biztonságosan partra jutni.
|
![]() Hőség - A honvédség zacskós vízzel és vízszállító járművekkel segíti a lakosságot a hőségbenA Magyar Honvédség zacskós vízzel és vízszállító járművekkel segíti a lakosságot a rendkívüli hőségben - mondta Ruszin-Szendi Romulusz honvédelmi miniszter szombaton, Budapesten.
|