A Kaposvári Egyetem mind a négy karának helye van az új Szent István Egyetemben

A Szent István Egyetem és a Kaposvári Egyetem összeolvadásával olyan agrárfókuszú, multidiszciplináris egyetem jön létre, amelyben a Kaposvári Egyetem mind a négy karának helye és szerepe van – erről beszélt Prof. Dr. Gyuricza Csaba kedden, Kaposváron.

 

A Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ (NAIK) főigazgatója kiemelte: az integrációval Magyarország egyik legnagyobb és leghatékonyabb felsőoktatási intézménye jön létre, mintegy 20 ezer hallgatóval, 3500-4000 dolgozóval és öt kampusszal.

Prof. Dr. Gyuricza Csaba a NAIK főigazgatója és az integrációt Előkészítő Bizottság elnöke a sajtótájékoztatón kiemelte, hogy a Szent István Egyetem és a Kaposvári Egyetem két egyenrangú partnerként olvad össze augusztus elsején. Ennek kapcsán hangsúlyozta:

„Az új Szent István Egyetem nem agráregyetemmé, hanem agrárfókuszú egyetemmé válik, ahol más tudományterületeknek is helyük van.”

Épp ezért az Agrár-és Környezettudományi Kar mellett a Gazdaságtudományi, a Pedagógiai és a Rippl-Rónai Művészeti Karnak is fontos szerepe van az új Szent István Egyetemben. Mint elmondta: a Kaposváron jelen lévő gazdaságtudományi képzés kapcsolódik az agráriumhoz, a pedagógiai terület elengedhetetlen szaktanárok képzéséhez, a művészeti oktatás pedig a képzési palettát színesíti. Prof. Dr. Gyuricza Csaba hozzátette: egy erősebb és hatékonyabb egyetem jön létre, amely integrált ugyan, de decentralizáltan működik.

„Semmit nem akarunk elvinni Kaposvárról, nem akarunk áthelyezni képzéseket, sőt újakat akarunk indítani”– emelte ki a NAIK főigazgatója. Megjegyezte, hogy a kampuszok megtartják a működéshez szükséges önállóságukat, hiszen a cél, hogy egy egyszerűbb rendszer jöjjön létre.

 

Prof. Dr. Gyuricza Csaba irreálisnak nevezte, hogy Magyarországon 11 felsőoktatási intézményben 17 helyen legyen agrárképzés. Úgy véli, egy nagy agárfókuszú egyetem létrehozását a hallgatói létszám csökkenése is indokolja. Idén ugyanis a tavalyinál 18-20 százalékkal kevesebben jelentkeztek a felsőoktatásba, a csökkenés az agrárképzésben 30-40, a pedagógiai képzésben 50 százalékos.

 

Mint ismert július végén a Szent István Egyetembe beolvad a veszprémi Pannon Egyetem keszthelyi Georgikon kara és az egri Eszterházy Károly Egyetem gyöngyösi Károly Róbert kampusza. A Szent István Egyetem és a Kaposvári Egyetem pedig augusztus 1-jén összeolvad, az intézmény január 1-jén alapítványi fenntartásba kerül, és csatlakozik hozzá a hazai agrárkutatást összefogó Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ 11 intézménye és négy gazdasági társasága.

Forrás: KE.hu

Időpont: 
kedd, 2020, június 23 - 20:22

MAGAZIN

Életbe lép az I. fokú vízkorlátozás – mutatjuk mire kell figyelni

A tartós hőség és a megnövekedett vízfogyasztás miatt országos szinten életbe lép az I. fokú vízkorlátozás.

Termelői piacok Somogyban a hétvégén – Mutatjuk, hová érdemes ellátogatni

Ha szereted a friss, helyi termékeket, a házi sajtokat, mézeket, lekvárokat vagy a közvetlenül a termelőktől származó zöldségeket és gyümölcsöket, akkor érdemes felkeresni valamelyik somogyi termelői piacot a hétvégén.

Falunapok és ingyenes fesztiválok Somogyban - mutatjuk a programokat

Augusztus első hétvégéjén egymást érik a falunapok, gasztronómiai rendezvények és ingyenes fesztiválok Somogy vármegyében.

Hőhullámmal indul az augusztus 35 fok feletti hőségre kell készülni

Július 31-től újabb erős hőhullám éri el Magyarországot, így Somogy vármegyében is ismét tartós kánikulára kell számítani.

Ellenőrzik a rolllereseket a rendőrök Kaposváron

Közös ellenőrzések indulnak Kaposváron a rolleresek biztonságos közlekedéséért.

Kukásautó és személykocsi is kigyulladt Somogyban szerdán

Kigyulladt egy hulladékszállító gépjármű, szerda délután Balatonszárszón, a Madách Imre utcában.

Állásajánlatok Kaposváron