Nyári táborok Kaposváron 2018.

 

 

 

Nyári napközi a Meistro Lovastanyán

egy hétre (hétfőtől péntekig) 20.000,-Ft/fő,

Napközi: Június 18-tól augusztus 17-ig

Az előző évek tapasztalatai alapján úgy gondoljuk, hogy idén is vidám, jókedvű, a lovakat, az állatokat nagyon szerető táborlakók találkoznának, új barátságok köttetnének. 10 hektáros területünkön a lovarda mellett állatsimogató, horgásztó, röplabdapálya és egyéb sportolási lehetőség is biztosított. A lovas elméletet oktatótermünkben tartjuk, a gyerekek különböző nyergekkel, kantár fajtákkal, egyéb tartozékokkal, valamint lovardai ismeretekkel bővíthetik tudásukat. 

Kézműves foglalkozásokon szalvéta- és, fonaltechnikával dísztárgyakat készítenek, sógyurmából figurákat, gyöngyből szerencsefát, álomfogót és sok más dolgot készítenek. Népi játékaink is bővültek az ostrozás, a patkódobás, rongylabda, dárda és dobócsillag hajításon kívül még sokk mással. 

Persze a lényeg a napi kétszeri lovaglás. Futószáron, négyszögben, és nagypályán eső esetén fedelesünk biztosítja, hogy a napi lovaglás ne maradjon ki. Csapatépítés szempontjából ügyességi versenyt tartunk, kiprobálhatják a bátrabbak a szőrén való lovaglást. Péntekenként minden lovast tudásának megfelelő túrára viszünk délelőtt.

  Lovas napközi minden héten hétfőtől péntekig összesen:20.000 Ft/fő

Akik nem tudják megoldani az egy hetet az megjelenhet a lovas napköziben egy-egy napra is a péntek kivételével 4.000,-Ft/fő/nap.

Napirend:

Gyülekező 7.30-8.00-ig

Délelőtti lovaglás, istálló rendezés, lovak gondozása majd elméleti oktatás.

Délben ebéd – kétféle menüből lehet választani

Délután kézimunka foglalkozás, közös szabad program, majd ismét lovak körüli feladatok és lovaglás.

Távozás 16.00-16.30 óra között.

 

Körmönfont tábor Szenna

Idén is várunk minden 7-12 éves gyerekeket nyári napközis táborunkba. Az öt napos táborban a Szennai Skanzen egyedi lehetőségeit kihasználva tartalmas és szórakoztató időtöltést kínálunk. A programokat naponta 8.00-tól 16.00-ig tartjuk.

A gyerekek öt napon át ismerkedhetnek az egykori Zselicségben és Belső-Somogyban élő paraszti társadalom múltjával. Táborlakóink belekóstolhatnak a régi paraszti gazdálkodásba, kipróbálhatják a házkörüli munkákat, együtt csinálunk szénát, sikáljuk a pitvart, fonjuk a kerítést, köpüljük a vajat.

A tábori mindennapok része lesz a népzene, néptánc, népmese és a kézműves hagyományok felelevenítése.

2018-ban az alábbi időpontokban várjuk a gyerekeket:

2018. július 30-augusztus 3.

Részvételi díj: 15.000 Ft/fő (tartalmazza az ebédet)

A gyermekeket a táborban naponta 8.00-16.00 óra között várjuk.

Bővebb információ és jelentkezés:

email: szennai.skanzen@gmail.com

Tel: +36 20 365 40 70

 

MAGAZIN

Hőségriadó: a kánikula a volán mögött is komoly veszélyt jelent

Nemcsak a szervezetet, hanem a vezetési képességeket is próbára teszi a közelgő hőségriadó.

Egy hőlégballon már levegőbe emelkedett Kaposvár felett szerdán

Különleges látvány fogadta szerda reggel a korán kelőket Kaposváron: a Rippl-Rónai Kupa egyik női versenyzője, Mayerhofer Doris egyéni edzőrepülést hajtott végre a Klebelsberg Kollégium közeléből.

Hőlégballon ihlette édességekkel készülnek a Rippl-Rónai Kupára Kaposváron

A Rippl-Rónai Kupa idején nemcsak az égboltot színesítik majd a ballonok, hanem a desszertpultokban is megjelenik a rendezvény hangulata.

Magyarország lehet Közép-Európa legforróbb pontja az új hőhullámban

Néhány napos átmeneti felfrissülés után újabb hosszan tartó hőhullám érkezik Magyarországra, és az előrejelzések szerint Közép-Európában nálunk lehet a legmelegebb.

133 ember ember életét mentették meg idén a vízirendőrök a Balatonon

A Balatoni Vízirendészeti Rendőrkapitányság 5 vízirendészeti rendőrőrsön több mint 25 rendőrségi szolgálati hajóegységgel vigyázza Közép-Európa legnagyobb vízfelületű tavát,

Tűz Ádándon és Kálmáncsán, baletset Siófokon - ez történt a hétvégén Somogyban

Összesen harmincegy riasztás adott munkát a somogyi tűzoltóknak a hétvégén.

Balatonszemesen avatták fel Freddie Mercury harmadik köztéri szobrát

Történelmi jelentőségű eseménynek adott otthont szombaton Balatonszemes: a XXXIII. Queen Fesztivál egyik legkiemelkedőbb programjaként ünnepélyesen felavatták Freddie Mercury köztéri mellszobrát a Zenepavilonnál.

Gyorshajtókat ellenőriztek Siófokon és Fonyódon

A rendőrök nyolc óra alatt 10315 gépkocsi sebességét ellenőrizték, közülük 155 sofőr hajtott gyorsabban a megengedettnél.

A legjobb ingyenes programok Somogyban szombaton július 25-én

Július 25-én szombaton családi rendezvények, falunapok, sportprogramok, fesztiválok, veterán jármű-találkozó, hagyományőrző események és ingyenes koncertek közül válogathatnak az érdeklődők Somogyban.

Állásajánlatok Kaposváron